Bitcoin (BTC) na pierwszej stronie Financial Times

Obecny wzrost cen Bitcoinów nadal wzbudza zainteresowanie głównych mediów na pierwszej stronie.

Najważniejsza kryptowaluta na świecie, Bitcoin, znalazła się ostatnio w centrum uwagi ze wszystkich właściwych powodów.

Bitcoin (BTC) w ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotował ogromny wzrost cen, znacznie przekraczając jego poprzednią najwyższą cenę (ATH). Krypto 3 stycznia 2021 roku upamiętniło 12 lat od jego kultowego bloku genezy. Co ciekawe, Bitcoin System osiągnął nowy ATH w wysokości 34 800 USD tego samego dnia.

Financial Times , uznanym międzynarodowo gazeta biznes ponadto wyróżniona King Crypto na swojej stronie. Ta funkcja dotyczyła głównie wzrostu Bitcoina do 30000 USD. Warto zauważyć, że obecny wzrost cen BTC był ostatnio centrum przyciągania.

Bardziej zrównoważony wzrost cen

W 2017 roku, podczas pierwszej niezwykłej rundy byków, wielu analityków uznało wzrost cen za bańkę. Takie głosy mówiły, że hossa 2017 roku nie była trwała. Nie można tego samego powiedzieć o aktualnym wzroście cen BTC. Media głównego nurtu, które w dużej mierze były w czołówce krytykujących przestrzeń kryptowalut, mają trudności z pozostaniem sceptycznym. Obecny wzrost cen BTC, który pojawił się na pierwszej stronie Financial Times, również jest tego wyraźnym wskazaniem.

Według doniesień oczekuje się, że wzrost cen Bitcoina będzie kontynuowany. Joseph Young zwraca uwagę, że dzieje się tak, ponieważ więcej osób kupuje kryptowaluty i nikt nie sprzedaje.

FOMO (Fear of Missing out) ma również duże znaczenie dla drobnych nabywców i inwestorów detalicznych.

Inwestorzy instytucjonalni na czele wzrostu cen BTC

Światowy lider kryptowalut PwC, Henri Arslanian, rzuca więcej światła na przyczynę obecnego wzrostu cen BTC. Co ciekawe, wzrost cen BTC został przypisany zwiększonemu zainteresowaniu nabywców instytucjonalnych. Wśród nich są takie firmy jak MicroStrategy , MassMutual i Square , które przeniosły większość swoich środków na Bitcoin. Ponadto wzrost cen kryptowalut został pobudzony przez poparcie kilku gigantów z Wall Street, takich jak Paul Tudor Jones i Stanley Druckenmiller . Według Arslanian, obecna cena BTC nie wykazuje żadnych oznak spowolnienia.

Artykuł Financial Times

Artykuł na pierwszej stronie Financial Times zawierał kilka ważnych szczegółów dotyczących kryptowalut i ich kultowego wzrostu do 30000 USD.

Nagłe zainteresowanie mediów głównego nurtu przestrzenią kryptograficzną jest dość zaskakujące. W listopadzie zeszłego roku Financial Times stwierdził, że „Bitcoin nie ma fundamentalnej wartości, a jego wzrost był wyłącznie napędzany przez spekulantów”. Wydaje się jednak, że ich ostatni artykuł ma inne zdanie.

ETHERISCHE VERBRIJZELING EERSTE BELANGRIJKE WEERSTAND ALS ANALISTEN DOELWIT VERPLAATSEN NAAR $480
Litecoin rally fades as Bitcoin reaches $30,000