W ten sposób Bitcoin pomaga firmom ścigającym się z czasem

Przyjęcie przez MicroStrategy Bitcoina jako głównego zasobu rezerwowego szturmem zdobyło rynek, a wielu twierdziło, że rozwój był jednym z katalizatorów wzrostu BTC na listach przebojów do 19 000 USD. Michael Saylor z firmy mówił niedawno o Bitcoin Compass i decyzji jego firmy o zainwestowaniu w Bitcoin, który obecnie wzrósł o ponad 182%. W tym miejscu należy zauważyć, że chociaż inwestycja MicroStrategy nie była pierwszą, wywołała efekt fali, który skłonił inne firmy do zrobienia tego samego.

Porozmawiajmy o tym, dlaczego to zadziałało i dlaczego teraz, dobrze?

Zanim odpowiemy „Dlaczego to zadziałało”, spójrzmy na „Dlaczego teraz”.

Dlaczego teraz?

Banki centralne na całym świecie wydrukowały biliony walut fiducjarnych, aby złagodzić nieszczęścia spowodowane pandemią. Podczas gdy te banki próbowały zapobiec ogromnej katastrofie i recesji, która zajęłaby lata, zanim powróci do średniej, wróci, by prześladować wszystkich, nawet banki, które je wydrukowały.

W rzeczywistości w momencie pisania tego tekstu, obligacje przynosiły mniej niż 1% średnich zwrotów, podczas gdy rynek akcji wzrastał. Ergo, wydawało się, że nie ma żadnego zabezpieczenia w przypadku krachu na giełdzie.

To jest powód, dla którego można argumentować, że portfel 60-40 już się zakończył.

W konsekwencji tego samego istnieje pilna potrzeba zachowania bogactwa, a zatem pozostały dwie opcje – złoto lub bitcoin.

Oczywiście Bitcoin to najlepsza opcja.

Dlaczego to zadziałało?

Cóż, teraz jest najlepszy czas dla firm takich jak MS, aby zachować swoje bogactwo. A jaki jest lepszy sposób na zrobienie tego niż inwestowanie w coś, co nie traci na wartości w czasie?

Jak wyjaśnił Saylor, jeśli rezerwy gotówkowe MS miałyby być utrzymywane w gotówce, to ich baza uległaby zmianie o ponad 10–15% rocznie, do punktu, w którym przyszłe zyski zostałyby anulowane.

„Jesteśmy firmą programistyczną, która generuje gotówkę, ale jeśli po prostu zamieniamy ją na walutę fiducjarną…. wtedy spadałby o 15% rocznie. Stracilibyśmy tyle samo, ile wygenerowaliśmy na PNL ”.

Saylor dodał:

„Bitcoin rośnie o sto procent rocznie [mniej więcej], ale wielu ludzi nie rozumie, że Bitcoin jest siecią monetarną i jako sieć monetarną jest w stanie magazynować i kierować energię w czasie bez utraty mocy.”

Bitcoin był przez lata uważany za tak wiele rzeczy – jako jednostka rozliczeniowa, środek wymiany, magazyn wartości i tak dalej. Bitcoin nie jest jednym z nich. Zamiast tego jest to wszystko, a nawet więcej, ponieważ Bitcoin nie jest statyczny, ale ma charakter dynamiczny i stale się rozwija. Ponieważ firmy walczą o zabezpieczenie swoich bilansów, zanim zostaną zdegradowane, Bitcoin wydaje się być aktywem, który pojawia się jako preferowana opcja.

n hinta on yli kaksinkertaistunut tällä viikolla
Previsione dei prezzi Bitcoin: BTC/USD commercia al di sotto di $19.350; i tori potrebbero dover aspettare un po‘.